مشاوره و پشتیبانی : 09132771495 | 09132634599 | 03154759315
گلاب و عرقیات گیاهی اصل

دلایلی که باعث بالا رفتن کیفیت گلاب می شود

فروشنده گلاب باکیفیت

برای اطلاع راجع به گلاب و عرقیات کاشان، فروشگاه اینترنتی رزآلین یکی از کامل ترین منابع ارائه بهترین مطالب درباره گلاب و عرقیات کاشان می باشد.در کشور ایران، گلاب کاشان یکی از محبوب ترین عرقیاتی است که هر ساله بازدید کنندگان گلاب گیری با تور هایی که در فصل بهار مخصوصا در ماه اردیبهشت گذاشته می شود، از گلاب گیری کاشان و گلابگیری قمصر و نیاسر کاشان دیدن می کنند. خواص درمانی و خوراکی که گلاب دارد باعث شده جز عرقیات گیاهی پر مصرف محسوب شود. در مطالب تخصصی لازم است بگوییم که ایرانیان نخستین کسانی بوده اند که به خواص درمانی و بهداشتی و خواص خوراکی گلاب محمدی پی برده اند و مناطقی مانند قمصر کاشان و در کل روستاهای اطراف شهر کاشان، در تولید گلاب به صورت سنتی و همچنین تولید گلاب به صورت صنعتی سابقه دیرینه ای دارند. کاشان به دلیل اقلیمی که دارد، گل محمدی در خاک آن بسیار دوام می آورد و رویش آن بسیار متعادل و خوب است. 
مفالات مربوط : تشخیص گلاب اصل از تقلبی

 

تشخیص گلاب باکیفیت
قطعا همه ما همبشه در هر چیز به دنبال با کیفیت ترین و درجه یک ترین نوع آن هستیم. گلاب محمدی نیز با شناخت کلی که شما عزیزان از آن دارید، هر چه کیفیت آن بالا تر باشد، قطعا نیز در موارد خوراکی و هم در موارد بهداشتی درمانی بسیار برای شما جواب گو خواهد بود و شما را در زمان کمی به نتیجه می رساند. همانطور که عرض شد، گلاب محمدی به عنوان خوراکی بسیار استفاده می شود و از آن شربت های بسیار پر طرفداری درست می شود.
گلابی که با کیفیت باشد، به طور قطع از نظر بو و مزه تفاوتی گویی زمین تا آسمان را دارد. مزه گلاب باکیفیت گس و تلخ است این نشان دهنده این است که در این گلاب هیچگونه فراورده یا آبی وارد نشده است. همچنین گلاب کیفیت بالا، از غلظت بالایی برخوردار است.

 

ضمن چگونگی تشخیص گلاب باکیفیت لازم است بدانیم معیار اندازه گیری کیفیت گلاب بعد از گلاب گیری چه چیزی خواهد بود؟
کیفیتی که از گلاب محمدی به دست آمده، بستگی به میزان گل محمدی است که داخل دیگ مخصوص گلابگیری ریخته شده است. بنابر این میزان گل ریخته شده در دیگ های گلابگیری مهم است. لازم است اضافه کنیم که در گلاب گیری های کاشان، هر یک من شش کیلوگرم گل محاسبه می شود (من: واحد اندازه گیری برای گل محمدی) به طور مثال در یک دیگ گلاب گیری 24 کیلو گرم گل محمدی تازه کاشان ریخته می شود و باتوجه به آن مقدار، 80 لیتر آب نیز داخل دیگ گلاب گیری ریخته می شود و حاصل و نتیجه آن 2 گالن بیست لیتری گلاب درجه یک خواهد بود و اصطلاحا به آن گلاب 4 من گفته می شود و همانطور که در بالا عرض شد گلاب گیران کاشان هر یک من را شش کیلوگرم گل محمدی محاسبه می کنند. 

 

انواع گلاب درجه یک کاشان

-قصد داریم دلایلی که گلاب را از نظر کیفیت رده بندی می کند و باعث می شود به راحتی تشخیص دهیم به چه دلیل یک گلاب کیفیت بالایی دارد و رده بندی می شود؟ اصطلاحات زیر را به خاطر بسپارید تا در هنگام خرید گلاب باکیفیت دچار مشکل نشوید: 

 

گلاب سنگین: گلاب سنگین یا گلاب درجه یک گلابی می باشد که همانطور که گفتیم حدود 80 لیتر آب داخل دیگ گلاب گیری ریخته می شود اما میزان گل محمدی ریخته شده در دیگ، بالاتر است. حدود 30 تا 35 کیلوگرم گل محمدی استفاده می شود که از آن 40 لیتر گلاب درجه یک و اورجینال حاصل خواهد شد و این باعث غلظت و کیفیت بالای گلاب می شود.

 

گلاب سبک: گلاب های سبک در دیگ هایی که شامل 80 لیتر آب و 10 تا 20 کیلوگرم گل محمدی هستند، به دست می آیند. میزان گل های محمدی بستگی به تولید کنندگان و کارگاه هایی دارد که چه مقدار گل را در دیگ می ریزند اما در کل این نوع گلاب های معمولی میزان گل کم تری دارند و از قیمت پایین تری نیز برخوردار هستند. همچنین از لحاظ طعم و بو و غلظت نیز در درجه پایین تری هستند اما نمیشود منکر خواص گلاب های معمولی نیز شد. 


گلاب دوآتیشه چیست؟ گلاب دو آتیشه از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و طعم و مزه آن بسیار تلخ و گس بوده است که این نشان دهنده گلاب دو آتیشه می باشد. دلیل این طعم و غلظت از گلاب این است که بعد از یک بار گلاب گیری دوباره فرآیند تقطیر گل محمدی انجام می شود. یعنی گلاب دوآتشه از تقطیر گل محمدی و گلاب به جای آب به دست می آید.

 

خرید گلاب اصل و درجه یک کاشان در فروشگاه اینترنتی رزآلین
یکی از راه هایی که شما را در خرید گلاب درجه یک و اصل کمک می کند، خرید از یک فروشگاه معتبر است. چه خریدی که حضوری شکل می گیرد چه خریدی که به صورت آنلاین و اینترنتی انجام می شود. فروشنده با توضیحات و دلایلی که به شما ارئه می دهد، باید شما را قانع کند که گلابی که درحال خریدش هستید از کیفیت بالایی برخوردار است یا خیر؟ ما به شما فرصتی را می دهیم تا یک خرید رضایتمندی داشته باشید. خرید گلاب و عرقیات درجه یک در فروشگاه معتبر رزآلین یکی از فرصت هایی می باشد که هر کسی به راحتی از آن نمی گذرد و به دلیل عرضه محصولات درجه یک خود، یکی از پر فروش ترین فروشگاه های اینترنتی خرید گلاب و عرقیات می باشد. پس شما نیز می توانید با اعتماد به این فروشگاه آنلاین گلاب و عرقیات، محصول مورد نطر خود را خریداری کنید.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  هنگام خرید اینترنتی گلاب و عرقیات چگونه اعتماد کنیم؟
•  شماره حساب های گلاب عرقیات رزآلین
•  بهترین کیفیت گلاب و عرقیات گیاهی
•  قوانین و مقررات خرید گلاب و عرقیات
•  درباره گروه تولیدی گلاب و عرقیات رزآلین
خرید آنلاین گلاب دوآتیشه
گلاب درجه یک
گلاب اصل و ناب کاشان
خرید اینترنتی گلاب